НЕМА ПОВТОРУВАЊЕ НА ИСТОРИЈАТА

Наместо напред, ние се вративме назад, во „Президент купот“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија за првпат на мундијалите ќе игра во „Президент купот“, односно ќе се бори за пласман од 13 до 24 место. Исланд беше таличен пред две години, но не и сега. Три порази од трите европски ривали во групата Б во Минхен, што за нас значи пат во Келн, но не како дел од „кремот“.

објавено: 17 јануари 2019 - 20:15