СНЕМАА „МУНИЦИЈА“ ВО ФИНИШОТ

Не издржа срцето „метално“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Металург не успеа до крај до му парира на големиот фаворит Монпелје, кој пак во Скопје се намачи за да ја продолжи победничката серија од седум победи по ред. Избраниците на Александар Јовиќ „капитулираа“ во последните десет минути, застанаа во нападот и во одбраната, на крајот беа поразени со високи 27-21. 

објавено: 12 ноември 2017 - 21:29