НОВИОТ МЕТОД НА СЕЛЕКТОРОТ НА ДЕЛО

Нека пукаат колку сакаат, Червар има непробојна одбрана

Панцирите утрово повторно беа дел од тренинзите на ракометната репрезентација која се подготвува за Светското првенство во Франција, следниот месец. Селекторот Лино Червар најави дека главен акцент ќе се стави на одбраната, која мора да биде на највисоко ниво. 

објавено: 27 декември 2016 - 10:27