Цедевита ги откри сите слаби страни на нашиот првак

Нема напред за МЗТ, ниту на стартот на 2017 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата 2017 година не донесе радосни моменти за МЗТ Скопје. Напротив, Цедевита ги откри сите слаби точки на нашиот првак, пред се дефанзивата. А со сто примени поени на домашен паркет, „сино-белите“ и не можеа да сметаат на ништо друго освен убедлива загуба во дуелот со фаворитот.

објавено: 2 јануари 2017 - 19:22