Имаме златна генерација, која допрва ќе не направи горда нација (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската младинска репрезентација со убедлива победа над Полска (30:22) ги отвори квалификациите за Светското првенство во Алжир. Нашите ракометари покажаа дека не треба да стравуваме, имаме иднина, имаме генерација која допрва ќе не направи горда нација. 

објавено: 4 јануари 2017 - 20:20