Вардар го одржа тренингот на стадионот „Шукру Сарачоглу“

Одработени последните тактички варијанти (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардаровите фудбалери вечерва го одржаа официјалниот тренинг на стадионот „Шукру Сарачоглу" во Истанбул, во пресрет на утрешниот натпревар во рамките од плеј-офот против Фенербахче. Играчите ги одработија последните тактички варијанти пред дуелот со Фенербахче во кој Вардар влегува со предност од 2:0 стекната на првиот натпревар во Скопје.

 

објавено: 23 август 2017 - 20:05