БИТОЛЧАНИ СО ПОТВРДА ПЛУС НА ПРВОЛИГАШКИОТ СТАТУС

Пелистер не се поминува така лесно... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошаркарите на битолски Пелистер стигнаа до уште еден триумф во сегментот наречен плеј-аут лигата.
Во дуелот против уште една екипа со обезбеден прволигашки статус, беа подобри од гевгелиски Кожув (88:66)

објавено: 24 април 2018 - 21:52