ФИНАЛНИОТ ДЕН ОД ЕП ВО СКОПЈЕ СО ИНТЕРЕСЕН АКТУЕЛЕН МОМЕНТ

Перо на една, Пеце на друга страна (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Видливиот антагонизам кој владее на „двете страни" беше видлив и на дуелот Макеоднија-Швајцарија.

Нашиот најдобар кошаркар во овој момент, Перо Антиќ, заедно со своите синови, го проследи дуелот на неговите наследници во националнито тим на една страна од трибините... На онаа спротивната пак се најде некогаш најдобриот, а сега актуелен претседател на Македонската кошаркарска федерација, Петар Наумоски.

„Заеднички" се чини дека беше само моментот на разочарување по минималниот пораз на нашите надежи во прошталниот меч од ова првенство во Скопје, оној против селекцијата Швајцарија (64:65)...

објавено: 5 август 2018 - 19:03