Успешна најава за СП

Полно „Кале“ и мерак победа, Македонија има верна публика (ФОТО)

Нашата репрезентација ја победи Босна и Херцоговина со 28:24 во првиот од трите контролни средби. Сепак, само премиерата беше отворена за јавноста, па така присутните во СРЦ „Кале" на некој начин им посакаа на нашите ракометари на Мундијалот во Франција. Како изгледаше тоа, можете да погледнете низ објективот на нашиот фотограф

објавено: 3 јануари 2017 - 19:48