Висок пораз

Познањ со четири непознати за Пелистер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лех го декласираше Пелистер со 4:0 и речиси сигурно е во втората рунда во квалификациите за пласман во Европа Лигата. Ова е најтежок пораз за битолчани на европската сцена, а ниту еден наш тим досега не успеал да анулира 4 погодоци негатива во реванш натпреварите

објавено: 29 јуни 2017 - 22:54

Лех го декласираше Пелистер со 4:0 и речиси сигурно е во втората рунда во квалификациите за пласман во Европа Лигата. Ова е најтежок пораз за битолчани на европската сцена, а ниту еден наш тим досега не успеал да анулира 4 погодоци негатива во реванш натпреварите.

Вториот меч ќе се игра во Струмица за една недела.