РАБОТНИЧКИ ПОПЛАДНЕВО ТРЕНИРАШЕ НА „ЈОЖЕФ БОЖИК“ СТАДИОНОТ

„Романтичарите“ подготвени за уште една евро – битка...(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Попладнево фудбалерите на Работнички, на теренот на стадионот „Јожеф Божик", го одработија оној вообичаен тренинг пред утрешниот дуел со Хонвед. Реванш меч од 1.квалификациско коло во ЛЕ. Првиот дуел заврши со триумф на нашиот тим од 2:1. Атмосферата меѓу „романтичарите" е победничка. Такви беа и изјавите на пресот на тренерот Јовановски и капитенот Стјепановиќ, се разбира и со голем респект кон славниот унгарски тим. Мечот утре започнува во 18 часот...

објавено: 16 јули 2018 - 20:13