ГО СКРШИЈА, НО И ВЛЕГОА ВО „МРАЗОТ“

СЕГА ПОЛЕСНО СЕ ДИШЕ: Вардарки се опуштија, малку масажа, малку мраз... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардарки во четврттиот обид успеаја да се пласираат во историското финале. Ракометарките на македонскиот тим блескаа во Арената „Ласло Пап“, го надиграа стариот должник, ЧСМ Букурешт совладувајќи го со 38-33. Откако најпрво радоста ја споделија со фановите, а потоа ги завршија обврските кон медиумите, „црвено-црните“ заслужено се опуштија. На официјалната страница на ЖРК Вардар беа објавени интересни фотографии..  

објавено: 6 мај 2017 - 20:43