ПРВА ПОБЕДА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ЗА „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“

Шампионската петарда на Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФОТО: Петр Стојановски

Шкендија вечерва се радуваше на својата прва победа во Лигата на шампионите. Македонскиот првак го совлада ТНС со 5-0 во првата пресметка во рамките на првото квалификациско коло во елитното натпреварување. Блескаше Ибраими, но блескаа и останатите фудбалери, иако противникот е далеку послаб сепак најавија дека се подготвени за европската авантура. 

објавено: 10 јули 2018 - 22:56