МОЛДАВЦИТЕ ТРЕНИРАА НА „ФИЛИП ВТОРИ“

„Шериф“ има во градот, но дали е вистинскиот...! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Клубот од Тираспол тренираше на Националната Арена „Филип Втори", Шериф се подготвува за првата пресметка во вторник (20.15 часот) против Шкендија. Избраниците на Саблиќ се свесни дека ова нема да им биде лесна задача и дека треба добро да се испотат ако сакаат пласман во третото претколо од квалификациите за ЛШ во дуелите со македонскиот првак. Останува да се види дали Шериф ќе остане „шериф" и во главниот град...

објавено: 23 јули 2018 - 21:46