ШАМПИОНОТ УТРЕ НА МЕГДАН СО АВСТРИСКИОТ ТИМ

Силната Шкендија го „мерка“ и Сент Полтен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По Грасхоперс и Оренбург, на ред е Сент Полтен. Тоа е ривалот на Шкендија на утрешната трета контрола во Анталија, меч кој ќе започне во 13 часот. Тетовци денеска го одработија последниот тренинг пред дуелот со третиот најдобар тим во Австрија сезонава. Силната Шкендија оди на третата победа

објавено: 31 јануари 2019 - 20:13