ИАКО ТЕМПЕРАТУРИТЕ ОТИДОА ПРЕКУ 40 СТЕПЕНИ

Скопје гори, Англичаните го ладат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Иако и денеска Скопје живее во еден вистински пекол, во кој температурата е повеќе од 40 степени, сепак се „живее“.

 

објавено: 8 август 2017 - 18:05

И тоа во ритмот кој го создаваат големите групи на пред се англиски навивачи, кои дојдоа да го проследат вечерашниот дуел од Суперкупот на Европа а во кој нивниот Манчестер Јунајтед ќе се обиде да биде подобар од европскиот првак, Реал Мадрид.

Црвената боја е далеку подоминантна во однос на белата, онаа „кралската" низ улиците на Скопје, кое полека се спрема за најважниот натпревар некогаш одигран на „наш терен".

На „Филип Втори" арената...