Слатка одмазда на Пелистер (ФОТГАЛЕРИЈА)

Пелистер со победа ја заврши 2016 година, откако на домашен терен го совлада АВ Охрид со 72-70 во доста неизвесен натпревар. За битолчани овој триумф е уште посладок ако се земе во предвид дека на стартот на сезоната беа поразени токму од охриѓани. 

објавено: 24 декември 2016 - 20:54