Карпош е тешко освоиво место: „Соколите“ се кошмар за фаворитите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Карпош Соколи има четири победи во АБА-лигата, исто колку и МЗТ Скопје. По триумфот над Карка (83:56) , „соколите“ на домашен терен станаа вистински кошмар за фаворитите. Претходно избраниците на Драган Николиќ ги урнаа екипите на Будуќност, Цедевита и Мега Лекс.

објавено: 18 декември 2016 - 14:14