СУПЕР ДЕРБИ НА ПРВОТО КОЛО ОД ПРВАТА ЛИГА

„Соколов лет“ над Аеродром (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошаркарите на Карпош Соколи го освоија „Јане Сандански“. На крајот славеа минимално, (85:83), иако се можеа да решат многу порано. Како и да е, делумно се реваншираа за поразот во финалната серија на ланскиот плеј-оф, а во исто време ја потврдија кризата во играта и во резултатите која е се поприсутна во редовите на МЗТ Скопје...

објавено: 12 октомври 2017 - 20:45

Кошаркарите на Карпош Соколи го освоија „Јане Сандански". На крајот славеа минимално, со (85:83), иако се можеа да решат многу порано. Како и да е, делумно се реваншираа за поразот во финалната серија на ланскиот плеј-оф, а во исто време ја потврдија кризата во играта и во резултатите која е се поприсутна во редовите на МЗТ Скопје...