НА ЧЕКОР ДО ПЕРФЕКЦИЈА

„Спартански“ поздрав од Тирана: Данска доаѓаме!

Само една победа ја дели македонската одбојкарска репрезентација од перфекција во групната фаза во Европската лига. „Спартанците“ го совладаа Азербејџан со 3-0 во натпревар кој немаше значење, ако се земе во предвид дека со вчерашниот триумф над Шведска обезбедија место на завршницата во Данска.    

објавено: 24 јуни 2017 - 18:19