ДЕБИ НА НАШИОТ НОРДИЕЦ ВО ПЈОНГЧАНГ

Ставре Јада виде, почувствува како е да се биде олимпиец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот олимписки нордиец, Ставре Јада заврши како последнопласиран во квалификациите во спринтот, клаасичен стил. Јада имаше време од 4:23,84 минути, што беше доволно за 79 место од вкупно 80 пријавени учесници.

објавено: 13 февруари 2018 - 11:49