СТРУМИЦА Е ПОДГОТВЕНА: Теренот и трибините се „скоцкани“ (ФОТО)

Теренот и трибините на стадионот во Струмица се подготвни за квалификациските натпревари на македонските екипи во Лигата на шампиони и Лига Европа. Први на овој терен ќе одиграат фудбалерите на Шкендија во четврток ја ќе ја пречекуваат Дачија. Потоа следи Пелистер, кој ќе го дочека тимот на Лех Познањ, а на крајот следи дуелот од Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Малме кој што ќе се игра најверојатно на 19 јули.

објавено: 25 јуни 2017 - 11:05