ИСКУСТВОТО ПРЕД МОТИВАЦИЈАТА

Тешко оди кога се диригира од Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Без Лино Червар на клупата Металург го загуби дуелот со ППД Загреб во рамките на 5. коло во СЕХА-лигата. Младите ракометари на македонскиот тим тргнаа добро, но паднаа во последните 20. минути. Мотивацијата не беше доволна за да се совлада искуството на хрватскиот состав, кој предводен од двоецот Мандалиниќ и Вуглач со цел плен и убедлива победа си замина од Скопје. 

Металург, но и Червар се уверија дека тешко оди кога се даваат инструкции од Загреб...

објавено: 3 октомври 2017 - 22:43