ПО ПОВОД 50 ГОДИНИ КАРАТЕ КАЈ НАС

„ТРОФЕЈ МАКЕДОНИЈА“: Како кулминација на јубилејот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Како дел од одбележувањето на реткиот јубилеј, 50 години од постоењето на каратето во Македонија, Карате федерацијата на Македонија во малата сала во ВИП Арената „Борис Трајковски" го реализираше и јубилејниот турнир „Трофеј на Македонија".

Собир на кој, покрај македонските репрезентативци учествуваа и сениорските карате репрезентативци од Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Косово, Словенија, Србија, Турција, Хрватска и Црна Гора.

објавено: 16 декември 2017 - 16:01