нема подобар подарок за јубијејот на навивачите

Вардар даде 30 гола како честитка за 30 роденден на "Комитите"

Вардар со 30:26 славеше над германскиот првак Рајн Некар и покажа кој е европски владетел

објавено: 18 ноември 2017 - 19:01

Победата на Вардар има дополнително задоволство. Со овој триумф европскиот првак го честиташе јубелниот 30 роденден на навивачката група "Комити".

Најверните навивачи на "црвено-црните" викендов oдбележуваат три децении од формирањето. 

На ракометен план беше повеќе од одлично ако се знае дека синоќа девојките победија во Лигата на шампионките, а сега е најдобриот ракометен колектив во Европа славеше против германскиот првак Рајн Некар. 

Кулминација на роденденот треба да се случи утре на фудбалскиот меч Вардар - Пелистер од 18 часот на "Филип Втори" арената.