ПОБЕДНИЧКИОТ МАРШ ПРОДОЛЖУВА

Вардар покажа како се чува домот на европскиот првак (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го продолжи победничкиот марш во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ во првиот меч на домашен терен од новата сезона го совладаа Нант за кого настапува Кире Лазаров со 27-23 и покажаа како се чува домот на европскиот шампион. Раул Гонзалез имаа максимална поддршка од трибините, на крајот на најубав начин им вратија на своите верни фанови. Мораес и Кристопанс беа најефикасни кај европскиот првак, двајцата заедно постигнаа 11 поени.   

објавено: 23 септември 2017 - 19:06