Шампионот не се дава

Вардар распеан, скопски хит пак е „Распукала Шар Планина“.....

Вардар пак е распеан, а пак хит во Скопје е „Распукала Шар Планина“.... Денеска во дербито на десеттото коло Вардар со пресврт и неверојатни 4 погодоци во второто полувреме славеше со 4:2 и се врати во битка за врвот со денешнито ривал.

објавено: 14 октомври 2017 - 18:55