Вардарци летнаа кон историја (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипата на Вардар тргна кон Истанбул каде утре вечер ќе го игра реванш дуелот од плеј-офот за пласман во групната фаза од Лигата на Европа против турскиот гигант Фенербахче. Македонскиот тим има предност од 2:0 по првата средба одиграна во Скопје минатиот четврток.

објавено: 23 август 2017 - 08:27