НАВИВАЧИТЕ НА „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ ИМААТ ПРИЧИНА ЗА ЗАДОВОЛСТВО

Вардаровото знаме гордо се виореше во Малме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Околу 100 навивачи на Вардар беа во Малме да го бодрат шампионот на Македонија. Фудбалерите на своите фанови им се одолжија со добрата игра на теренот и погодокот на Николов, кој дава надеж дека Вардар по реваншот во Струмица ќе се радува на пласман во 3. квалификциско коло Лигата на шампиони. На крајот навивачите со аплаузи ги испратија своите миленици.

објавено: 12 јули 2017 - 21:58