ЦЕЛТА Е ИСПОЛНЕТА, ЖРК ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО БУДИМПЕШТА

Врвот им прилега (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На едно коло до крајот од главната фаза ЖРК Вардар го завери лидерското место во главната фаза, кое носи полесен противник во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Поразот од Мец не се одрази врз играта на „црвено-црните“, вечера повторно го преслушаа Битигхајм за десетта победа сезона во елитното натпреварување. Од овој дел останува уште гостувањето кај Будуќност, а потоа македонскиот шампион ќе го чека името на противникот во четвртфиналето.  

објавено: 2 март 2018 - 21:00