МАКЕДОНСКИОТ ТИМ ИМА ПОДДРШКА НА ТРИБИНИТЕ

За Вардар се навива и во Доха (ФОТО)

Европскиот првак, Вардар во Доха има поддршка на трибините. Околу 20 навивачи „наоружани“ со „црвено-црни“ дресови гордо го развиорија македонското знаме. На полувремето Вардар има позитива од 15:10 против ирански Гашаран. 

објавено: 25 август 2017 - 14:42