Пелистер конечно го заврши долгиот пост без првенствена победа, од март, а...

Високо летна Вардар и над Чаир, шампионската...

Вардар го прелета и Чаир, а со седмата победа во низа во првенството стаса...

Јасир Асани иако не игра, сепак е во фокусот на дербито меѓу Шкупи и Вардар, а...

СКАНДАЛОЗНО: Од дронот во Белград знамето со „Голема Албанија“ долета на Чаир и се вее на дербито Шкупи - Вардар (ФОТО)

Истото знаме со симболите на „Голема Албанија“ што со дрон се најде на теренот во Белград на контроверзниот меч меѓу Србија и Албанија, денеска се вее и на „Чаир“ на дербито меѓу Шкупи и Вардар

Алиоски го „вози“ Лугано кон Лигата на Европа (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец го постигна 15. гол во најсилната швајцарска лига, а неговиот тим дојде до четвртата едноподруго победа и од борбата за опстанокот, сега желбите се пласман во Лигата на Европа

Асани нема право да игра против матичниот клуб Вардар, ќе навива за Шкупи од трибините

Повторно во несекојдневна ситуација се наоѓа Јасир Асани, играч кој од Вардар е позајмен во Шкупи и денеска нема право да игра во скопското дерби на Чаир меѓу двата клуба

Алиоски е ГОЛ-МАШИНА: Ја затресе мрежата на Јанг Бојс (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски го запиша 15. погодок во швајцарскиот шампионат. Во шестата минута погоди за водство на Лугано на гостувањето кај Јанг Бојс.

ДЕМИРИ: Го цениме Шкупи, но во Чаир доаѓаме по трите бода

Вардар денеска гостува на Чари на екипата на Шкупи во рамките на 28. коло. Левиот бек на бранителот на титулата и некогашен член на противничкиот табор, Бесир Демири најавува нова победа на „црвено-црните“ за зацврстување на првото место на табелата.

Почина легендарниот голман на Тетекс, Душан Томиќ

Поранешниот голман на Тетекс и Цврена Звезда, Душан Томиќ почина во 58 година по боледување.

Барди за потврда на уште еден триумф на Ујпешт

Погоди во 35. минута од дуелот со Мезоковес, со што го удвои водството на (2:0), кое подоцна Ујпешт го претвори во конечни (3:1).

Академија Пандев слави влез во прва лига

Со победата на гости кај Тиквеш од 3:1, лидерот во втората лига ја потврди доминацијата

„Лавовски“ бод за Македонија ЃП против Работнички

Последнопласираниот тим на табелата одигра нерешено против тимот кој се бори за излез во Европа

Јаховиќ тресе ли тресе во Турција

Голгетерот стигна до 17 погодок сезонава, откако донесе водство на Гезтепе на полувремето во дуелот против Адана