Фудбал

Ригони по шоуто на Кокорин: Вардар нека му ја...

Емилијано Ригони е воодушевен од игрите на Александер Кокорин и вели дека...

Вардар сака нова ноќна журка, од 18 часот на...

Вардар сака да игра ново прволигашко дерби во ноќен термин, а тоа го најави...

Китановски си фати ред, нов гол за бекот на Истра...

Томе Китановски игра во одлична форма во хрватското првенство, а вторпат по ред...

Јаневски: За мене и за сите играчи што минале низ историјата на Вардар ова се специјални моменти

„Играчите го дадоа својот максимум и со неверојатната поддршка на Комитите успеавме да победиме. За мене како поранешен играч и за сите што минале низ историјата на Вардар ова е убав момент и спомен, а секако да не ги заборавиме и Комитите, кои слават 30 години од постоењето“, вели Чедомир Јаневски, славеник во двојна улога. Беше и фудбалер на „црвено-црните“, а сега е тренер на најтрофејниот фудбалски клуб кај нас

Муслиу држи лекции и на терен и надвор од него: Пресреќен сум што постигнав гол на јубилејот на Вардар и на „Комити“

Висар Муслиу ја заслади прославата на Вардар и на „Комити“ со победнички гол против Пелистер, а со изјавата по мечот покажа дека е вистински џентлмен и зошто беше повикан да игра на историското ЕП во Полска и во А селекцијата на Македонија

Непотребен инцидент - „Комити“ тргнаа да се пресметаат со „Чкембари“ (Фото)

Типично за нашиот фудбал, како да не можеме без инциденти, а крајот на вечното дерби меѓу Вардар и Пелистер за малку ќе донесе и несакани сцени

Муслиу со шлаг за јубилејот - Вардар и „Комити“ слават победнички родендени

Висар Муслиу со гол за победа во 65. минута го збогати јубилејот на Вардар и на „Комити“, кои денеска наполнија 70, односно 30 години, а славеа со победа од 1:0 против Пелистер во вечното македонско дерби

Гори Арената во чест на 47-та на Вардар (Фото)

Во 47. минута на дербито меѓу Вардар и Пелистер гори Арената во чест на годината во која е основан најтрофејниот македонски фудбалски клуб. Во 1947 година е формиран Вардар, клуб кој годинава слави 70 години од постоењето

Живна дербито, пристигнаа и „Чкембари“ на Арената (Фото)

Вардар и Пелистер играат скромно прво полувреме, без голови и со малку шанси, а јубилејот на домаќините го збогатија и гостинските навивачи „Чкембари“ кои со задоцнување од 40-на минути пристигнаа на Арената во Скопје

Постари од сите партии.... „Комити“ се бастион на македонштината (Фото)

Секогаш верни на Вардар од формирањето во 1987 година, навивачката група „Комити“ слават јубилеј 30 години, заедно со својот клуб кој постои цели 7 децении. „Постари од сите партии и бастион на македонштината“ е пораката која преку транспарент ја истакнаа најверните навивачи на најтрофејниот наш клуб

Германска честитка од Гелзенкирхен за јубилејот - Уге го развеаја македонското знаме во чест на Вардар и „Комити“

Убава честитка стаса за „Комити“ и за Вардар за двата јубилеи, 30 години од навивачката група и 7 децении од формирањето на најтрофејнуиот македонски клуб, а знамето македонско се вееше на „Велтинс“ арена на мечот меѓу Шалке 04 и Хамбургер

Ракометарите и ракометарките победија, на ред се фудбалерите на Вардар

Во петокот се радуваа на триумф на девојките на ЖРК Вардар, вчера во „Јане Сандански“ падна и германскиот ракометен првак Рајн Некар, а денеска е фудбалското дерби против Пелистер

Фантастична кореографија го мотивираше Алиоски (Фото)

Со прекрасна кореографија на „Иланд Роуд“ навивачите на Лидс ги дочекаа своите миленици, а тие возвратија со победа против Мидслбро. Јунак на мечот беше нашиот репрезентативец Езџан Алиоски со асистенција и погодок за триумф од 2:1

Pages