Седмото коло е закажано за во среда, додека осмото ќе се игра во сабота на 29...

Димитар Мечкаровски е одреден за главен судија на средбата меѓу Академија...

Фудбалските легенди ја одбележуваат европската недела на спортот

Агенцијата за млади и спорт е носител на проектот на Европската комисија „Европска недела на спортот" која се одржува на територија на цела Европа од 23 до 30 септември, а во Македонија се реализира под мотото, #MyWeek #BeActive.

Судиите во Мјанмар му ја „украдоа“ титулата на Секуловски!?

Заврши фудбалскиот шампионат во Мјанмар каде што на врвот се најде Јангон Јунајтед со само еден бод повеќе од Шан Јунајтед предводен од македонскиот тренер Марјан Секуловски.

Црно Буки ЗЛ цврсто чекори кон врвот

Екипата на Црно Буки ја забележа првата гостинска победа во Третата лига - Југозапад во сезоната остварена во дербито на Битола против ФК Кравари со 0:1.

92. МИНУТА: Бесарт Ибраими е вистински мајстор...! (ФОТО+ВИДЕО)

На стадионот во Кратово во шампионатот Шкендија триумфираше со 1:2 против Силекс, благодарение на погодокот н Бесарт Ибраими во судиското надополнување.

Среќен роденден мајсторе, и уште многу голови со Фенербахче! (ФОТО)

Лани славеше полнолетство со соиграчите од Фенербахче, денеска Елиф Елмас го прославува својот 19. роденден.

Добра вест за Македонија: На терените се врати Адеми! (ВИДЕО)

Аријан Адеми својот последен и единствен настап оваа сезона во најсилната хрватска лига за „модрите" го имаше на 17. август дома против Осиек.

Мамиќ: Го донесов Седлоски, поради него сум на трибините

Здравко Мамиќ, некогашниот прв човек на Динамо Загреб беше на трибините на дуелот меѓу Широки Брег и Звијезда, на кој македонскиот стратег и неговиот тим славеа со 2-0.

Седлоски го воскресна Широки

Гоце Седлоски ја оствари втората победа на „комрилото“ на Широки Брег, кој на домашен терен беше подобар од Звијзда со 2-0.

Два гола Ивановски во убедливиот триумф на Хајдук (ВИДЕО)

Мирко Ивановски влезе во голгетерска серија. Македонскиот интернационалец вечерва постигна два гола во триумфот на Хајдук на гостувањето кај Истра. Првиот погодок го постигна во 35. минута за 3-0, додека во 65. минута ги постави конечните 2-4.

Османи: Мајсторија на Ибраими, ова нека биде поука за нас!

„Не бевме на ниво, дозволивме домашниот тим да израмни, за да потоа во последните мигови од средбата со мајсторскиот гол на Ибраими сепак успееме да дојдеме до трите бода" истакнува стратегот на тетовци Ќатип Османи.