НОВО ИНТЕРНАЦИОНАЛНО ЗАСИЛУВАЊЕ ВО ВАРДАР

Бала „летна“ за Скопје (Фото)

Данило Бала денеска во утринските часови се качил на авион во Бразил и заедно со неговиот менаџерски тим „летна" за Скопје каде попладнево се очекува и да пристигне.

објавено: 12 јули 2018 - 13:39

Бала ќе биде осмото интернационално засилување во редовите на Вардар, тој ќе чека неговиот тим евентуално да го мине Пјуник и да заигра во второто квалификациско коло против Тобол.

Бала игра на десната крилна позиција и треба да биде од голема помош не само за настапиве во Лига Европа, туку и во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Најново во Фудбал