ПОЗНАТ НОВИОТ КЛУБ НА ГОЛГЕТЕРОТ НА ВАРДАР

Балотели ќе игра во Ал Гарафа

Бразилецот ќе се приклучи на тимот од Катар

објавено: 8 август 2017 - 18:45

Џонатан Балотели и дефинитивно веќе нема да го носи дресот на Вардар. Трансферот кој беше најавен синоќа, денесша се оствари. Тој заминува во Катар и тоа во екипата на Ал Гарафа. 

Засега не се познати детали од договорот. 

По овој трансфер, Вардар дефинитивно ќе биде ослабен за двомечот против Фенербахче во плеј-офот во Лигата на Европа, бидејќи Балотели веќе е поранешен играч на „црвено-црните“.  

Најново во Фудбал