Ќе мора подобро во реваншот

Белорусите не паднаа на романтика (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Белорусите не паднаа на романтика во Скопје, па Работнички се спасуваше од пораз против Динамо Минск на првиот меч од втората рунда за пласман во Европа лигата

објавено: 13 јули 2017 - 21:30

Белорусите не паднаа на романтика во Скопје, па Работнички се спасуваше од пораз против Динамо Минск на првиот меч од втората рунда за пласман во Европа лигата.

На крајот првиот меч заврши нерешено, 1:1, па одлуката ќе падна во реваншот, на 20. јули во Минск.

Најново во Фудбал