ТЕТОВЧАНИ ЌЕ ПАТУВААТ ВО МОЛДАВИЈА

Дачија е ривалот на Шкендија

објавено: 19 јуни 2017 - 13:21

Македонскиот фудбалски вицепрвак, екипата на Шкендија ќе игра против Дачија од Молдавија, во квалификациите за второто по ранг натпреварување на УЕФА, Лигата на Европа.

Првиот меч се игра во Молдавија на 29 јуни, додека реваншот е закажан една недела подоцна најверојатно во Струмица.

Најново во Фудбал