Почнуваат со пријателски мечеви

Во Анталија на мени е „7-ца“ за Академците на Пандев, стартот е денеска против Енисеј

Академија Пандев денеска ја зпочнува серијата од 7 контролни натпревари на зимските подготовки во Анталија, а прв ривал од 16,30 часот е руската екипа Енисеј

објавено: 21 јануари 2018 - 13:05

Академија Пандев денеска ја зпочнува серијата од 7 контролни натпревари на зимските подготовки во Анталија, а прв ривал од 16,30 часот е руската екипа Енисеј.

Второлигашот од Кранојарск ќе ги тестира можностите на најпријатното изненадување во првиот дел од македонскиот шампионат.

Струмичани пред два дена пристигнаа во Анталија, каде ќе имаа дури 7 тест натпревари. По Енисеј ќе играат со полска Краковија, потоа и со Младост Лучани, Сумкајт од Аџербејџан, косовска Приштина, Јагелонија од Полска и на крајот на подготовките во Турција, со Даежон од Јужна Кореа.

 

Најново во Фудбал