КАКО ШТО НАЈАВУВАШЕ „СПОРТМЕДИА“, ЕРМЕНЕЦОТ ПО НОВ ПРЕДИЗВИК

Барсегјан дефинитивно повеќе не е играч на Вардар! (ФОТО+ВИДЕО)

Како што пред еден месец најавуваше „Спортмедиа", тоа овој период се потврдува, еден од најзабележителните фудбалери ќе го напушти тимот на Вардар.

објавено: 6 декември 2018 - 13:19

Станува збор за ерменскиот репрезентативец Тигран Барсегјан кој дефинитивно не е повеќе играч на „црвено-црните".

Еден од најзаслужните за историскиот пласман на Вардар во групната фаза на Лига Европа и прекрасниот гол на домашен терен против турскиот гигант Фенербахче.

Најново во Фудбал