НОВ КЛУБ ВО КАРИЕРАТА

Баже ќе „пука" на Чаир, во дресот на Шкупи

Чаирчани во само два часа се пофалија со два екстра играчи. Нов играч на Шкупи е Баже Илијовски

објавено: 11 јануари 2018 - 14:43

Баже Илијовски е нов играч на Шкупи. Чаирчани по Штефан Вујчиќ денеска го договорија и најдобриот стрелец во историјата на македонскиот шампионат.

Стрелецот на 130 гола во домашното првенство од зимава е нов член на Шкупи, и ќе ја продолжи голгетерската серија на Чаир. 

Најново во Фудбал