ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА „КАРИОКА“ ВО ПРИЛЕП

Бразилецот Лукас Силва Сантос Жуниор ја избра Победа пред нишки Раднички

Силва, кој е полушпиц , настапувал за Арсенал МГ и Униао Лусензе.

објавено: 8 февруари 2018 - 19:41

Прилепска Победа денес го обезбеди потписот и документацијата за младиот 22 годишен офанизвец Лукас Силва Сантос Жуниор.

Тој синоќа пристигна во Прилеп, утрово го одработи првиот треннг, го потпиша договорот со Победа а попладнево со своите нови соиграчи го одработи и првиот тренинг во новиот клуб.

Лукас беше желба на Победа на стартот на преодниот рок, за трансферот да се реализира пред истекот на периодот за трансфери. Откако се покажа во добро светло, одработи подготовски со српскиот прволигаш Раднички Ниш во Анталија каде и одигра неколку натпревари но не пронајде заеднички јазик околу условите, се реши да ја прифати понудата на Победа.

Се очекува со неговиот ангажман Победа да добие на инвентивност и квалитет плус во офанизивниот дел, оној препознатллив бразилски шмек на кој прилепчани 90-тите години ги навикнаа покојниот Оливеира и Жилсон.
Силва, кој е полушпиц , настапувал за Арсенал МГ и Униао Лусензе.

 

Најново во Фудбал