Капитенот на косовската млада репрезентација „слета“ на Чаир

Броја го засили Шкупи

Капитенот на младата репрезентација на Косово, Рон Броја ќе игра за Шкупи, а веќе е официјално промовиран како ново засилување на „Чаир“

објавено: 10 јануари 2018 - 15:15

Капитенот на младата репрезентација на Косово, Рон Броја ќе игра за Шкупи, а веќе е официјално промовиран како ново засилување на „Чаир".

Броја е еден од најталентираните косовски фудбалери, а има искуство и со настапи во странство. Играчот за врска беше член на белгиските клубови Гент и Дајнце, а во Шкупи доаѓа од редовите на шампионот на Косово, Трепча 89. 

Најново во Фудбал