ТЕТОВЦИ БЕА ПОБЛИСКУ ДО ТРИУМФ ПРОТИВ ХРВАТСКИОТ ГИГАНТ

ДЕБИ НА МУСЛИУ: Шкендија во егал со Динамо (ВИДЕО)

Ибраими и Емини не реализираа идеални шанси за победа. По 90 минути, резултатот остана (0:0)

објавено: 30 јануари 2018 - 17:07

Шкндија во третиот пријателски меч во Анталија попладнево против Динамо Загреб одигра 0:0.

Во интересен и квалитетен меч, пред се од страна на тетовските „црвено - црни", момците на стратегот Ќатип Османи беа поопасни, имаа и две големи, идеални шанси. Но, Ибраими во 45. и Емини во 90. минута не успеаја да и донесат победа на својата екипа на оваа „контрола“ каде за прв пат заигра и новакот Висар Муслиу.

Комплетна снимка од натпреварот може да се погледне на следниот линк:

Најново во Фудбал