Менде Степановски му се приклучи на Кире

Двајца браќа сложна одбрана градат во Новаци

Менде Степановски му се приклучи на својот брат Кире и ќе бидат главни алки во одбраната на второлигашот Новаци, за пролетниот дел од сезоната.

објавено: 12 јануари 2017 - 19:20

Менде Степановски му се приклучи на својот брат Кире и ќе бидат главни алки во одбраната на второлигашот Новаци, за пролетниот дел од сезоната.

Кире Степановски беше играч на Новаци, а сега од Пелистер стаса и неговиот брат Менде, со што двајцата пак ќе играат заедно во ист клуб, по Напредок Кичево, Брегалница, Пелистер...

Новаци пред почетокот на пролетниот дел од првенстѕвото е четвртопласиран во Втората лига со 25 бода и има амбиции да атакува на пласман во Првата лига.

 

Најново во Фудбал