Секогаш е интересно на старото скопско дерби

Еден час пред натпревар нема игла кај да падне: Чаир се наполни, жешка атмосфера го чека Вардар (Фото)

На еден час до почетокот на дербито меѓу Шкупи и Вардар, стадионот во „Чаир“ е полн и нема игла каде да падне

објавено: 16 октомври 2016 - 13:48

На еден час до почетокот на дербито меѓу Шкупи и Вардар, стадионот во „Чаир" е полн и нема игла каде да падне. 

Интересот е голем, особено кога гостин е актуелниот првак Вардар, клуб со најмногу титули и најголем рејтинг во македонскиот фудбал.

Мечот од десеттото коло почнува во 14,30 часот.

Најново во Фудбал