Му требаа половина час за да се истакне

Емини нема време за чекање, кам-бекот во Шкендија го прослави со гол

Изаир Емини ќе биде големо засилување за Шкендија, а кам-бекот во клубот од Тетово го прослави со гол против Победа

објавено: 10 септември 2017 - 16:42

Изаир Емини ќе биде големо засилување за Шкендија, а кам-бекот во клубот од Тетово го прослави со гол против Победа. 

Емини се врати во Шкендија по период од 5 години, откако мина 5 сезони во клубот. Сега се врати и веднаш постигна гол, израмнувачки во 30. минута против Победа.

Прилепчани поведоа со голот на Филип Најдовски во 16. минута. 

Најново во Фудбал