Место во Скопје замина за Нови Сад

Го сакаше Вардар, сепак за 50 илјади евра Арсиќ потпиша за Војводина

Играчот за врска од Србија, Лазар Арсиќ потпиша за Војводина, иако интерес за 26-годишниот белграѓанец имаше интерес и од нашиот првак Вардар

објавено: 12 февруари 2018 - 11:00

Играчот за врска од Србија, Лазар Арсиќ потпиша за Војводина, иако интерес за 26-годишниот белграѓанец имаше и од нашиопт првак Вардар.

Од Раднички Ниш, Арсиќ за отштета од 50 илјади евра се пресели во Нови Сад, во редовите на Војводина. Договорот е на една и пол година, со што пропадна можноста Лазар да игра за Вардар.

 

Најново во Фудбал