КАПИТЕНОТ МУ НОСИ ВОДСТВО НА ШАМПИОНОТ ВО ТЕТОВО

Грнчаров ја тресе Шкендија (ВИДЕО)

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров во 78. минута беше на вистинско место во вистинско време, по изведениот корнер ја смести топката во мрежата на Шкендија за водство од 0-1 на големото дерби кое се игра во Тетово. 

објавено: 14 февруари 2018 - 16:06

Најново во Фудбал