НЕ Е САМО ТЕТОВО

И Кратово е критичен (ФОТО)

Во Тетово снег, во Кратово дожд...Доколку временските услови не се променат нема да биде чудно доколку дел од утрешните мечевите во рамките на стартот на пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ бидат одложени. Фотографијата којашто ја добивме од Кратово е од пред два часа, утре на овој терен силите треба да ги одмерат Силекс и Скопје, ништо поразлична не е состојбата и на останатите стадиони. „Спортмедиа“ денеска беше во посета на стадионот во Тетово, кој е покриен со снег... 

објавено: 13 февруари 2018 - 17:30

Најново во Фудбал