ЛЕГЕНДИТЕ ЌЕ МУ ПОМАГААТ НА ШАМПИОНОТ

И Најдоски стана дел од тимот на Вардар!

Славниот дефанзивец на Вардар, Илија Најдоски се враќа во „црвено-црниот" табор, каде што во иднина ќе ја извршува функцијата на технички директор на екипата

објавено: 8 септември 2017 - 17:27

Најдоски се враќа во Вардар првпат од 1988 година, кога беше дел од тимот пред трансферот во Црвена Звезда, каде што имаше фантастична кариера и стана европски шампион со „црвено-белите“.

Најдоски е последната легенда која се враќа во Вардар, откако Дарко Панчев е спортски директор на тимот, а Чеде Јаневски е новиот тренер.

Најново во Фудбал