Тргна и третата прволигашка екипа

И Шкупи ги почна зимските подготовки

Шкупи е третата екипа во прволигашкото друштво, која и официјално ги почна зимските подготовки

објавено: 4 јануари 2018 - 16:01

Шкупи  е третата екипа во прволигашкото друштво, која и официјално ги почна зимските подготовки. По Академија Пандев и Шкендија, кои тргнаа вчера, денеска и Шкупи го оддржа првиот тренинг, предводен од тренерот Ардијан Нухији.

За почеток се тренираше во балон, а наскоро чаирчани ќе се преселат на стадионот во Ѓорче Петров. Главниот дел од подготовките ќе биде во Анталија, од 22. јануари, каде се планирани и пријателски средби.

Најново во Фудбал